صفحه نمایش خودترمیم در آیفون های جدید تاشو

به گزارش وبلاگ سایه، خودترمیمی می تواند بدون تحریک رخ دهد، به این معنا که وقتی روکش خودترمیم دچار تورفتگی می شود، تورفتگی بدون دخالت خارجی پر می شود.

صفحه نمایش خودترمیم در آیفون های جدید تاشو

طبق اخبار منتشره، اپل در حال کار روی یک مدل آیفون تاشو است که دارای صفحه نمایش خودترمیم است و خراشیدگی ها و تورفتگی های آن رفع می شود. طبق درخواستی که این غول فناوری برای ثبت حق مالکیت اختراع و ابداع این افزاره ارائه کرده است، نمایشگر آن از وسط تا می خورد.

طبق درخواست ثبت شده اپل، هر آسیبی که به این گوشی وارد شود خود به خود ترمیم می شود. یکی از بزرگ ترین مسائل گوشی های تاشو کنونی این است که اگر هنگام بستن آن ذرات ریزی رو صفحه به جامانده باشد، دچار آسیب می شود و کارشناسان می گویند قابلیت خودترمیمی این مشکل را رفع می کند.

به گزارش وبگاه فناوری 9to5mac.com اپل این درخواست را اوایل امسال به ثبت رساند، اما اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده خبر آن را اکنون منتشر کرده است. در این گواهی ثبت اختراع آمده است: وقتی با افزاره های الکترونیکی کار می کنیم، رویه نمایشگر ممکن است دچار خراشیدگی یا تورفتگی شود.

به حداقل رساندن این خراشیدگی ها و تورفتگی ها در افزایش زیبایی افزاره های الکترونیکی اهمیت دارد. برای رفع شماری از این تورفتگی ها، خراشیدگی ها یا سایر ایراد های رویه نمایشگر، می توان لایه ای از مواد خودترمیم روی نمایشگر کشید. می توان در سراسر صفحه نمایشگر یا فقط در قسمت تاشونده آن چنین کاری کرد.

در این درخواست ثبت اختراع از زمان بندی استفاده از آن در افزاره های مصرفی ذکری به میان نیامده است.

در سال 2019 که سامسونگ گوشی تاشو 2 هزار دلاری گلکسی فولد را عرضه کرد، رشته مسائلی برای نمایشگر آن پیش آمد و پس از آن که از همان آغاز مقالاتی انتقادی در مورد آن انتشار یافت، سامسونگ عرضه آن را به تعویق انداخت.

طبق گواهی ثبت اختراع اپل، خودترمیمی صفحه نمایش با استفاده از گرما، نور یا جریان الکتریکی انجام می شود. در این گواهی ثبت اختراع همچنین آمده است: برای آن که انعطاف پذیری افزایش یابد، لایه ای از پلیمر انعطاف پذیر هم در قسمت تاشونده صفحه نمایش تعبیه می شود.

مواد خودترمیم را می توان روی لایه پلیمر انعطاف پذیر کشید. خودترمیمی می تواند بدون تحریک رخ دهد، به این معنا که وقتی روکش خودترمیم دچار تورفتگی می شود، تورفتگی بدون دخالت خارجی پر می شود. حالت دیگر آن است که خودترمیمی با اعمال گرما، نور، جریان الکتریکی یا انواع دیگر محرک های بیرونی آغاز یا تسریع می شود.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "صفحه نمایش خودترمیم در آیفون های جدید تاشو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صفحه نمایش خودترمیم در آیفون های جدید تاشو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید