سماواتیان فقط نقاش نبود

به گزارش وبلاگ سایه، یک هنرمند موسیقی با اشاره به تجارب جمشید سماواتیان در حوزه موسیقی ایرانی، یادآور شد که این هنرمند فقید فقط نقاش نبوده است.

سماواتیان فقط نقاش نبود

عباس شعیبی، هنرمند موسیقی و از شاگردان جمشید سماواتیان با اشاره به این نکته که زنده یاد سماواتیان در حوزه موسیقی اصیل ایرانی و اپرا دارای تبحر بوده است، به وبلاگ سایه چنین گفت: حدود 25 سال از محضر این مرد بزرگ، دانش، اخلاق و ادب و هنر و درس انسانیت و شاخه های شناخت اجتماعی رفتار انسانی در اجتماع بشری را توانستم تا حدودی کسب کنم، هر چقدر زمانه افتخار و لیاقت ماندن در کنار این استاد را به این حقیر می داد کشف نبوغ هایی نشناخته از این بزرگوار را بر من مهیا می کرد.

او ادامه داد: این افتخار بزرگی برای این حقیر بوده که توانستم با توجه به فراگیری دوره مقدماتی ردیف های آوازی نزد اساتید حاضر در تهران، برای تکمیل کردن عرفان آواز ایرانی و دوره عالی این فن شریف تا حدی که در توان این حقیر بوده از محضر این استاد بزرگ بهره مند شوم که در نهایت به اولین آلبوم بنده به نام لطف یار انجامید.

شعیبی ضمن اشاره به این نکته که استاد سماواتیان در انتشار آلبوم لطف یار به او یاری فراوانی کرد، در این زمینه اضافه نمود: در تلفیق شعر و موسیقی و تنظیم نوع آهنگ و هارمونی در کلام و آهنگ و از همه مهمتر ترکیب احساس و ارتباط خواننده با شعر و کلام، آموزه هایی را بیان کردند که در استودیو، آهنگسازان، نوازندگان و خوانندگان متحیر شدند و همه مشتاق فراگیری دانش اندوخته ایشان می شدند.

وی در آخر این چنین گفت: این حقیر با این حال در این زمینه همواره با افتخار، خود را شاگرد این استاد با فضیلت و محترم می دانم و هرچه از عالم هنر و ادب دارم اگرچه ناقص است به یمن برکت آموزه ها و لیاقت تلمذ از محضر این مرد شریف (جمشید سماواتیان) می دانم که از دریای فضل و بزرگواری ایشان نصیب این حقیر شده است. باشد که لایق رواج افکار سازنده و پاک ایشان در همه زمینه های اجتماعی و انسانی و در مرحله آخر در دانش هنری باشم.

جمشید سماواتیان نقاش پیشکسوت نوگرا صبح 23 مهر ماه بر اثر عارضه قلبی در سن 83 سالگی در خانه خود درگذشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سماواتیان فقط نقاش نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سماواتیان فقط نقاش نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید