رکابی: امیدوارم فینالیست بازی های جهانی ساحلی شوم، برای کسب سهمیه المپیک کوشش می کنم

به گزارش وبلاگ سایه، تنها بانوی سنگ نورد ایران در بازی های جهانی ساحلی ابراز امیدواری کرد که به فینال این دوره از بازی ها راه پیدا کند.

رکابی: امیدوارم فینالیست بازی های جهانی ساحلی شوم، برای کسب سهمیه المپیک کوشش می کنم

الناز رکابی که روز گذشته برای شرکت در بازی های جهانی ساحلی به قطر اعزام شد، به خبرنگار ورزشی وبلاگ سایه گفت: آخرین مسابقاتی که شرکت کردم، قهرمانی جهان بود که توانستم به مرحله نیمه نهایی ماده لید راه یافته و در صندلی بیستم قرار بگیرم. پیش از آن در مسابقات ماده بولدرینگ آلمان نهم شده بودم و حالا روزهای یکشنبه و دوشنبه در بازی های جهانی ساحلی مسابقه خواهم داد. این مسابقه در رشته بولدرینگ برگزار می گردد و 20 نفر از جهان توانسته اند براساس رنکینگ سهمیه کسب نمایند. امیدوارم به فینال این مسابقات راه پیدا کنم.

وی اضافه نمود: مسابقه بعدی من هم جام جهانی لید و سرعت در چین است. این رویداد یکی از رقابت هایی است که برای کسب سهمیه المپیک برگزار می گردد و اگر رتبه ای که در این مسابقه کسب می کنم، با رتبه های مسابقات قبلی ام جمع گردد و رنکینگ جهانی ام بین 20 نفر اول جهان باشد، می توانم در مسابقات کسب سهمیه المپیک فرانسه شرکت کنم.

ملی پوش سنگ نوردی ایران درخصوص رقابت های بین المللی چین گفت: رقابت بعدی ام پس از جام جهانی، رقابت های کمباین است که باز هم در چین و به شکل المپیکی برگزار می گردد. 20 نفر برتر جهان در این مسابقات سهمیه حضور دارند که این مسابقه سطح بین المللی و محک زدن و کسب تجربه است تا ورزشکاران بتوانند در این رشته خودشان را محک بزنند. سپس مسابقات قهرمانی آسیا در کشور اندونزی برگزار می گردد و من در رشته کمباین شرکت می کنم. این رقابت ها نیز با شکل المپیک برگزار می گردد و می تواند کسب تجربه خوبی برای کسب سهمیه المپیک باشد.

رکابی گفت: اگر بتوانم در مسابقات جام جهانی رتبه بیست نفر اول رنکینگ جهانی را به دست آورم که ترکیبی از سه رشته در طول سال است، می توانم در مسابقات کسب سهمیه المپیک فرانسه شرکت کنم. در این مسابقات 6 نفر از بین بیست شرکت نماینده می توانند سهمیه بازی های المپیک را کسب نمایند. به جز این مسابقات، فرصت دیگری هم در مسابقات قهرمانی آسیا در اندونزی دارم که در رشته کمباین برگزار می گردد و یک نفر از آسیا می تواند سهمیه بازی های المپیک را کسب کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رکابی: امیدوارم فینالیست بازی های جهانی ساحلی شوم، برای کسب سهمیه المپیک کوشش می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکابی: امیدوارم فینالیست بازی های جهانی ساحلی شوم، برای کسب سهمیه المپیک کوشش می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید