دو رئیس جمهور پیشین کره در حبس؛ لی میونگ باک به 17 سال زندان محکوم شد

به گزارش وبلاگ سایه، دادگاه عالی استیناف کره جنوبی لی میونگ باک رئیس جمهور پیشین این کشور را به اتهام فساد مالی و اختلاس به 17 سال حبس محکوم کرد.

دو رئیس جمهور پیشین کره در حبس؛ لی میونگ باک به 17 سال زندان محکوم شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سایه، خبرگزاری یونهاپ گزارش داد که دادگاه عالی استیناف سئول روز چهارشنبه لی میونگ باک، رئیس جمهور سالهای 2008 تا 2013 این کشور را با اتهام فساد مالی و پرداخت رشوه به 17 سال زندان محکوم کرده است.

براساس این گزارش، لی میونگ باک(78 ساله) همچنین به پرداخت جریمه به میزان 15.7 میلیون دلار محکوم شده است.

رئیس جمهور پیشین کره جنوبی متهم به اختلاس از شرکت DAS، شرکت تولید کننده قطعات خودرو، که آقای میونگ باک از بزرگترین سهامدار این شرکت بوده است و همچنین قبول رشوه از شرکت سامسونگ الکتریک در دوران ریاست جمهوری خود متهم بود.

لی میونگ باک از دادگاه بازداشت و به زندان برده شد.

وی پیش از این از سوی دادگاه عالی سئول به 15 سال زندان محکوم شده بود و از 22 مارس 2018 در زندان به سر می برد اما از مارس 2019 با قرار وثیقه آزاد شده بود. دادگاه عالی سئول محکومیت وی را از 15 به 17 سال افزایش داده است.

دو رئیس جمهور پیشین کره جنوبی در حال حاضر در زندان به سر می برند. پیش از این خانم پارک گئون هائه به اتهام فساد مالی و سوء استفاده از قدرت با رای دادگاه از قدرت برکنار و به 24 سال حبس محکوم شده بود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دو رئیس جمهور پیشین کره در حبس؛ لی میونگ باک به 17 سال زندان محکوم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو رئیس جمهور پیشین کره در حبس؛ لی میونگ باک به 17 سال زندان محکوم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید