دستاوردهای سفر رئیس کمیته المپیک کرواسی و هیئت همراه به ایران از زبان صالحی امیری

به گزارش وبلاگ سایه، صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان دستاوردهای سفر زلاتکو ماتسا و هیئت همراهش را به ایران تشریح کرد.

دستاوردهای سفر رئیس کمیته المپیک کرواسی و هیئت همراه به ایران از زبان صالحی امیری

سید رضا صالحی امیری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ سایه، درخصوص سفر رئیس کمیته المپیک کرواسی و هیئت همراه به ایران و نتایج این سفر گفت: زلاتکو ماتسا رئیس کمیته المپیک کرواسی در پاسخ به سفر من به این کشور به همراه هیئت عالی از کمیته ملی المپیک کرواسی به همراه دبیر کل، نایب رئیس و مدیر بین الملل و رئیس فدراسیون هندبال این کشور راهی ایران شد. نکته جالب این بود که ما در 3 مسئله تفاهم نامه همکاری امضا کردیم. موضوع اول مربوط به تبادل مربی بود در چند رشته ورزشی آنها از ایران جلوتر هستند که قرار شد ما در این زمینه از آنها استفاده کنیم. از جمله فوتبال، شنا، واترپلو و بسکتبال. در چند رشته ورزشی نیز ما از آنها جلوتر هستیم مانند کشتی و کاراته که قرار شد در این زمینه بین دو کشور ارتباط و تبادل مربی وجود داشته باشد.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در ادامه افزود: دومین محور تفاهم ها مربوط به برگزاری اردوی مشترک در رشته هایی مانند فوتبال، بسکتبال، واترپلو و سایر رشته ها بود. خوشبختانه هر دو طرف ظرفیت سخت افزاری مناسبی در این زمینه دارند به خصوص کرواسی چرا که این کشور با توجه به قرار داشتن در قاره اروپا شرایط آب و هوایی مناسبی دارد به علاوه نسبت به سایر کشورهای اروپایی ارزان تر است.

وی خاطر نشان کرد: سومین موضوع تفاهم نامه مربوط به توافقات آموزشی و پژوهشی بود که در دانشگاه تهران و با حضور مسئولان این دانشگاه امضا شد و قرار شد این دو بخش در زمینه آموزش و پژوهش با هم در تعامل باشند.

صالحی امیری در ادامه به امضای تفاهم نامه ها و توافقات هیئت اعزامی از کرواسی با فدراسیون های ورزشی ایران اشاره کرد و گفت: مرحله دوم تفاهم نامه ها با فدراسیون های ورزشی انجام شد. رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی و هیئت همراه از حدود 10 فدراسیون ما بازدید کردند و تفاهم نامه داشتند که این کار بسیار سنگین در ظرف دو روز انجام شد. این هیئت جمعه وارد تهران شد و پس از بازدید از تهران از روز یکشنبه وارد جلسات و مذاکرات شدند. این هیئت توافق های خوبی با فدراسیون های جودو، کاراته، هندبال، شنا،واترپلو، فوتبال، بسکتبال و ... داشت.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان تاکید کرد: در شرایط فعلی کشور که با دشمنان خبیث روبرو هستیم این همکاری ها در گسترش ورزش و تحکیم روابط دیپلماتیک بسیار موثر است. آقایان در دیدار با من و مدیران ورزش کشور و همچنین هنگام خروج از ایران اظهار کردند که از ظرفیت ورزش ایران بسیار متعجب و شگفت زده هستند و همچنین زیبایی های طبیعی و مهمان نوازی ایران برای آنها بسیار خرسندکننده بود و ایران را خانه دوم خود دانستند.

وی در پایان گفت: رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی و هیئت همراه با وزیر ورزش و جوانان کشورمان نیز دیدار داشتند و موضوع همکاری دو جانبه بین ایران و کرواسی را مطرح کردند. من و دکتر سلطانی فر عنوان کردیم که در ایران کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و فدراسیون ها یک مجموعه هستند و همه به عنوان یک خانواده کنار هم هستیم و این توافقات مربوط به کل خانواده ورزش است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دستاوردهای سفر رئیس کمیته المپیک کرواسی و هیئت همراه به ایران از زبان صالحی امیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستاوردهای سفر رئیس کمیته المپیک کرواسی و هیئت همراه به ایران از زبان صالحی امیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید