خیرآبادی: در آذربایجان داوران خارجی را نمک گیر می&zwnjکردیم، مگر لیگ نانوایی است که از داوران نوبتی استفاده کردند

به گزارش وبلاگ سایه، سرمربی تیم کشتی فرنگی صبانور گفت: گفتیم چرا از این داوران برای قضاوت در لیگ استفاده کردید، گفتند نوبت شان بوده، مگر صف نانوایی است که قضاوت نوبتی باشد؟

خیرآبادی: در آذربایجان داوران خارجی را نمک گیر می&zwnjکردیم، مگر لیگ نانوایی است که از داوران نوبتی استفاده کردند

به گزارش وبلاگ سایه، جمشید خیرآبادی با اشاره به اشتباهاتی که در دور برگشت لیگ کشتی فرنگی رخ داد، گفت: مسابقات که برگزار گردید مسائل زیادی داشت یک مقدار به کرونا برمی گشت و یک سری به خود تیم ها، اگر کوشش و ایثار فدراسیون کشتی، علیرضا دبیر و نصیرزاده نبود، شکی نیست که لیگ کشتی هم مثل لیگ رشته های دیگر برگزار نمی شد. کار فدراسیون در این زمینه قابل تقدیر بود ولی خالی از اشکال هم نبود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ سایه بخوانید. (کلیک کنید)

وی تاکید نمود: گفتیم چرا از این داوران برای قضاوت در لیگ استفاده کردید، گفتند نوبت شان بوده، مگر صف نانوایی است که قضاوت نوبتی باشد؟ آن هم در مسابقاتی که گردش اقتصادی آن به گفته رئیس سازمان لیگ، 50 میلیارد تومان است. هر کسی که نوبتش بوده را بیاوریم درحالیکه در آن صندلی نبوده، کمیته داوران باید در این زمینه تجدید نظر کند. ضمن اینکه برای قضاوت کشتی فرنگی باید از داورانی استفاده کرد که تخصص این کار را دارند، مثلا از داوران استان هایی مثل قم، اردبیل، خورستان و کردستان که در کشتی فرنگی صاحب حرف و اعتبار هستند. در همین برنامه دایره طلایی هم تعیین شد که اعتراض ما در کشتی محمدهادی ساروی و مهدی بالی درست بوده و امتیاز ساروی را نداده اند. سه تا داور امتیاز را دادند و ژوری برگردانده، من داور ممتاز ملی بودم و با قوانین آشنایی دارم. این اجحاف بزرگی بود که در حق ما رخ داد.

وی در خصوص باخت کشتی گیر خارجی این تیم توضیح داد: این کشتی گیر گرجستانی، کشتی گیر بدی نبود اما از پرواز جا ماند و 16 ساعت در ترکیه ترانزیت داشت و نخوابیده بود. وقتی با دلخانی 4-4 شد یعنی اینکه به لحاظ فنی خوب بود ولی متاسفانه جا ماندن از پرواز کار ما را خراب کرد و نتیجه بدی گرفت.

وی در خصوص پرداختی های تیم صبانور نیز گفت: اسپانسر ما برای هر مرحله از لیگ، واریزی داشت. امروز هم مبلغی برای ساروی و ارسلان واریز شد و کل تیم فردا (یکشنبه) مبلغ دور برگشت خود را برخلاف سایر تیم ها که هنوز پولی بابت دور برگشت نداده اند، دریافت خواهند کرد.

خیرآبادی همچنین با اشاره به اینکه زمانی که سرمربیگری تیم ملی آذربایجان را برعهده داشت، در مسابقات آنها از داوران خارجی استفاده می شد، اعلام نمود: مسئله ای که من الان دارم بحث جمشید خیرآبادی و شخصی نیست، با حضور صبانور در لیگ یک استان را امیدوار کردیم. نمایندگان مجلس از دیشب ده بار به من زنگ زدند و با علیرضا دبیر هم صحبت نموده اند. استاندار هم پیگیر کار است و مدیرکل ورزش استان که عضو تیم ملی دوومیدانی بوده هم روز و شب ندارد. زمانی که آذربایجان بودیم آنجا 6 داور خارج از کشور را دعوت می کردیم تا ضمن اینکه در مسابقات عدالت اجرا می شد، همه داوران را برای دنیای و المپیک نمک گیر می کردیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "خیرآبادی: در آذربایجان داوران خارجی را نمک گیر می&zwnjکردیم، مگر لیگ نانوایی است که از داوران نوبتی استفاده کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیرآبادی: در آذربایجان داوران خارجی را نمک گیر می&zwnjکردیم، مگر لیگ نانوایی است که از داوران نوبتی استفاده کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید