جزئیات درآمدی بانک های سودده مشخص شد

به گزارش وبلاگ سایه، دولت در لایحه بودجه سال آینده، جزییات منابع و مصارف بانک های سودده و سر به سر را مشخص کرده است.

جزئیات درآمدی بانک های سودده مشخص شد

به گزارش ایسنا، بر اساس اطلاعات ارائه شده در لایحه بودجه 1400، جمع کل منابع و مصارف بانک های سودده، بیش از 128 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

دولت در فهرست درآمد های بانک های سودده، عدد کل درآمد ها را 126 هزار میلیارد تومان اعلام کرده است و دو سهم را نیز به دارایی های جاری و سایر دریافت ها اختصاص داده تا با اضافه شدن حدود 2000 میلیارد تومان درآمد، مجموع کل درآمد های این بانک ها بسته شود.

دولت در سال آینده در بخش های اعتبارات تمل دارایی های سرمایه ای، تسهیلات بانکی و وام های داخلی و خارجی هیچ درآمدی را برای این بانک ها تعریف نکرده است.

در حوزه هزینه ها نیز هزینه های اصلی 122 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده و مالیات، سود ویژه 50 درصدی، سود سهام، سایر حساب های تخصیص سود و هزینه های سرمایه ای سایر بخش هایی است که عدد را به تراز نهایی منابع و مصارف نزدیک خواهد کرد.

دولت همچنین هزینه ذخیره استهلاک منظور شده در هزینه های جاری را نیز حدود 1300 میلیارد تومان در نظر گرفته و در بخش های بازپرداخت تسهیلات بانکی، وام های داخلی و خارجی، وجوه اداره شده و بازپرداخت ودیعه و بدهی ها، هزینه ای برای بانک ها در نظر نگرفته است و به این ترتیب عدد نهایی هزینه ها و درآمد های بانک های سودده و سر به سر را بیش از 128 هزار میلیارد تومان پیشبینی کرده است.

منبع: فرارو

به "جزئیات درآمدی بانک های سودده مشخص شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات درآمدی بانک های سودده مشخص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید