کوشش مرگبار مار تاجدار برای بلعیدن هزارپای غول پیکر

به گزارش وبلاگ سایه، مار تاجدار ریم راک (rim rock crowned snake) یکی از کمیاب ترین مار های آمریکا است که در معرض خطر انقراض قرار گرفته است. اخیرا یکی از این مار ها در پارک ملی فلوریدا در حالی پیدا شد که در کوشش برای بلعیدن یک هزارپای غول پیکر جانش را از دست داده بود.

کوشش مرگبار مار تاجدار برای بلعیدن هزارپای غول پیکر

به گزارش فرادید، این مار را یک بازدیدکننده در منطقۀ کی لارگو پیدا کرد. زمانی که جسد مار پیدا شد هنوز نیمی از بدن هزارپا از دهانش بیرون مانده بود.

این اولین بار در طول چهار سال بود که یک نمونه از این مار رویت می شد. به علاوه این اولین بار بود که محققان می توانستند ببینند که مار های ریم راک به چه نوع غذایی علاقه دارند؛ هر چند که البته این بار لقمه برای مار بسیار گلوگیر بوده است!

مار های تاجدار ریم راک که بومی جنوب شرق آمریکا هستند جزء مار های غیر سمی به شمار می آیند و اندازۀ آن ها نهایتا تا 20 سانتیمتر می رسد.

جانوری هم که مار قصد شکارش را داشته، یک هزارپای جوان از نوع هزارپا های غول پیکر منطقۀ کی با نام علمی اسکولوپندرا آلترنانس (Scolopendra alternans) بوده است. اندازۀ این هزارپا ها در زمان بلوغ کامل می تواند تا 19 سانتیمتر هم برسد (یعنی درست به اندازۀ مار تاجدار).

منبع: فرارو

به "کوشش مرگبار مار تاجدار برای بلعیدن هزارپای غول پیکر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش مرگبار مار تاجدار برای بلعیدن هزارپای غول پیکر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید