تظاهرات کنندگان عراقی ورودی های بندر ام قصر را بستند

به گزارش وبلاگ سایه، معترضان عراقی در بصره، ضمن تجمع مقابل سومین میدان بزرگ نفتی جهان، کلیه ورودی های بندر ام قصر را بستند.

تظاهرات کنندگان عراقی ورودی های بندر ام قصر را بستند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سایه امروز (شنبه 16 نوامبر) همچنان تظاهرات های مردمی عراق که از اول اکتبر گذشته در اعتراض به شرایط معیشت، نقصان خدمات رسانی و فساد در کشور آغاز شده، در بغداد و استان های مرکزی و جنوبی ادامه دارد. این تظاهرات ها که در ایام اربعین امام حسین (ع)، متوقف شده بود از 25 اکتبر گذشته وارد مرحله جدیدی شد.

خبرنگار خبرگزاری رسمی عراق (واع)، در خبری فوری گفت که در بیست و دومین روز از دور دوم تظاهرات های مردمی عراق، امروز بار دیگر معترضان در بصره، خود را به میدان نفتی مجنون رساندند و با بستن ورودی های این میدان، مانع ورود کارمندان و حضور آن ها در محل کارشان شدند. نیرو های امنیتی نیز در تلاش برای مذاکره با معترضان هستند.

میدان نفتی مجنون واقع در جنوب عراق سومین میدان بزرگ نفتی جهان است که ذخایر آن به 12.6 ملیارد بشکه می رسد.

بر اساس این گزارش، بامداد امروز، همزمان با تجمع شماری از معترضان در میدان نفتی مجنون، شمار دیگری از تظاهرات کنندگان ورودی ها و کلیه جاده های منتهی بندر ام قصر را بسته و فعالیت در این بندر فلج شده است.

مقامات امنیتی در بصره نیز در حال مذاکره با معترضان برای بازکردن کلیه ورودی های بندر و از سرگیری فعالیت آن هستند.

پیش از این در دوم نوامبر نیز، ده ها نفر از شهروندان عراقی، مقابل میدان نفتی مجنون تجمع کردند و از چند روز پیش از آن، شماری از معترضان پیروز شدند وارد بندر أم قصر شوند و آن را ببندند. اما در هفتم نوامبر، انتها پس از 9 روز توقف فعالیت در بندر مذکور، شرایط به حالت عادی بازگشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تظاهرات کنندگان عراقی ورودی های بندر ام قصر را بستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات کنندگان عراقی ورودی های بندر ام قصر را بستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید