تاریخ بروزرسانی سیستم عامل اپل اعلام شد

به گزارش وبلاگ سایه، دیجیاتو نوشت: محور اصلی این آپدیت، اصلاح مقادیر بالای SAR آیفون 12 در فرانسه است.

تاریخ بروزرسانی سیستم عامل اپل اعلام شد

طبق اعلام گروه نظارتی ANFR در فرانسه، آپدیت iOS 17.1 قرار است تا 24 اکتبر (2 آبان ماه) برای عموم منتشر شود. هدف اصلی این به روزسانی اصلاح تشعشعات مضر آیفون 12 در فرانسه است. همچنین این آپدیت شامل ویژگی های دیگری مانند پشتیبانی ایردراپ از اینترنت، نشانگر چراغ قوه در داینامیک آیلند و پشتیبانی از کنترلر نینتندو سوییچ N64 می شود.

آپدیت iOS 17.1 و اصلاح میزان SAR در آیفون 12

مدتی پیش فرانسه فروش آیفون 12 را به دلیل مقادیر بالای SAR که از طریق آژانس ANFR شناسایی شد، در این کشور ممنوع کرد. SAR میزان تابش الکترومغناطیسی تلفن های همراه را تعیین می کند. این میزان در آیفون 12 حدود 5.7 وات بر کیلوگرم بوده که بالاتر از حد تعیین شده از طریق اتحادیه اروپا است. پس از این ممنوعیت، اپل وعده یک اصلاح نرم افزاری را داد. در سرانجام ماه گذشته میلادی، این آپدیت از طریق مقامات فرانسوی تأیید شد و امروز آن ها تاریخ انتشار این آپدیت را اعلام کرده اند.

احتمالاً پس از 24 اکتبر، مقادیر بالای SAR در آیفون 12 دیگر مسئله ای ایجاد نخواهد کرد. به گفته اپل، آیفون 12 هیچ وقت مضر نبوده و دلیل ثبت مقادیر بالای SAR، عملکرد تشخیص off-body در iOS بوده است. وقتی که گوشی با بدن تماسی نداشته باشد، این عملکرد قدرت انتقال مقادیر SAR را افزایش می داده است. اکنون در فرانسه این عملکرد تشخیص غیرفعال خواهد شد. شاید غیرفعال کردن این عملکرد سبب ایجاد اختلال در اتصال به شبکه های دیتا شود.

علاوه براین، iOS 17.1 شامل ویژگی های دیگری نیز می شود: سیستم علاقه مندی ها برای اپل موزیک، پشتیبانی ایردراپ از اینترنت، گزینه های نو برای مشاهده موجودی بانک در برنامه Wallet، نشانگر چراغ قوه در دینامیک آیلند، پشتیبانی از کنترلر نینتندو سوییچ N64 و همچنین بهبود عملکرد آیفون وقتی که در جیب باشد؛ مثلاً بخش Photo Shuffle در لاک اسکرین و برخی از ویژگی های دکمه اکشن در آیفون های 15 پرو و پرو مکس (مانند دوربین، چراغ قوه، یادداشت صوتی، فوکوس و ذره بین) غیرفعال می شوند.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "تاریخ بروزرسانی سیستم عامل اپل اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاریخ بروزرسانی سیستم عامل اپل اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید