برترین زمان سفر به دهلی هندوستان

به گزارش وبلاگ سایه، دهلی به عنوان مرکز هندوستان، نقطه اصلی ورود گردشگران به این کشور و به خصوص بخش شمالی آن به شمار می رود. به احتمال بسیار زیاد، پرواز شما به این کشور در شهر دهلی فرود خواهد آمد و همین نیز می تواند این فرصت را در اختیار شما قرار بدهد تا بتوانید از جاهای دیدنی آن بازدید کنید.

برترین زمان سفر به دهلی هندوستان

برترین زمان سفر به دهلی در زمان ماه های سردتر و خشک آن است که از ماه اکتبر تا مارس را شامل می گردد. با این حال، باید بدانید که آلودگی شدید هوا در این زمان یک عامل نگران نماینده محسوب می گردد. بعلاوه اگر دوست دارید می توانید سفر خودتان به دهلی را مطابق با یکی از جشنواره ها و رویدادهای متعددی که در این شهر در طول سال برگزار می شوند، برنامه ریزی کنید. در ادامه همراه با ما باشید.

آب وهوا در دهلی

شهر دهلی پنج فصل متمایز از یکدیگر دارد که نوسانات شدید بین دمای تابستان و زمستان در آن ها به چشم می خورد.

زمستان: در ماه های دسامبر و ژانویه، شب های کوتاه زمستانی سرد هستند اما روزها آب وهوای متعادلی دارند. درجه حرارت در طول شب گاهی اوقات تا سطح انجماد کاهش پیدا می نماید، هر چند دمای روز در حدود 20 درجه سانتیگراد باقی می ماند اما در اوایل ژانویه تا 16 درجه سانتیگراد نیز پایین می آید.

بهار: آب وهوای باشکوه بهاری را از اواسط ماه فوریه تا سرانجام ماه مارس می توان تجربه کرد. روزها عموما گرم و آفتابی هستند و دمای هوا در شب بالای 10 درجه سانتیگراد باقی می ماند.

تابستان: گرمای شدید بی امان و انرژی گیر از ماه آوریل تا ژوئن با افزایش رطوبت نیز همراه است. دمای روز به طور مداوم از 40 درجه سانتیگراد بالاتر می رود.

فصل باران های موسمی: بادهای موسمی جنوب غربی تا هفته اول ژوئیه آب وهوای دهلی را از حالت سوزان به چسبناک تبدیل می نمایند. انتظار می رود که بارندگی تا یک هفته ادامه داشته باشد و پس از آن نیز یک یا دو روز بدون باران باشد. باران در اوایل سپتامبر کاهش می یابد اما هوا تا سرانجام ماه که بادهای موسمی فروکش می نمایند، به طور ناخوشایندی گرم و مرطوب باقی می ماند.

فصل پس از باران های موسمی (پاییز): دمای هوا در این موقع از سال مطبوع است اما کاهش قابل توجهی در کیفیت هوا در چند ماه پس از باران های موسمی به چشم می خورد که تا سرانجام زمستان در ماه دسامبر وجود دارد.

از ماه اکتبر تا مارس، مه و دود خطرناکی شهر دهلی را می پوشاند و امروزه این مه تا تابستان نیز ادامه پیدا می نماید و همین نیز باعث می گردد تا شاخص کیفیت هوا در سطح بسیار ناسالم قرار داشته باشد. این مشکل ناشی از تغییر شرایط جوی (کاهش دما و باد) است که آلاینده ها را در لایه های پایین تر به دام می اندازد.

جمعیت در دهلی

دهلی یکی از پرجمعیت ترین شهرهای روی زمین به شمار می رود و بنابراین، هر زمانی از سال در این شهر شلوغ است. با این حال، هنگام گشت و گذار در دهلی، عاقلانه است که از بناهای تاریخی و جاذبه های برتر آن در تعطیلات آخر هفته، به ویژه یکشنبه ها خودداری کنید. ازدحام جمعیت بسیار زیاد می گردد و می تواند آزاردهنده باشد چراکه مردم محلی با خانواده هایشان در بیرون از خانه وقت می گذرانند. افزایش جمعیت به هنگام تعطیلات هند در جشن دوسهرا در ماه اکتبر، دیوالی در نوامبر و هولی در مارس نیز به اوج خودش می رسد و بهتر است که صبح زود از جاهای دیدنی بازدید کنید تا با شلوغی روبرو نشوید.

جاهای دیدنی دهلی

منطقه ها خرید مرکزی در شهر دهلی شامل چاندنی چوک، سادار بازار، کونات پلیس، جانپث، سوندر ناگار و خان مارکت است که روزهای یکشنبه معمولا بسته هستند. سایر بازارها مانند ساروجینی نگر و لاجپات نگر روزهای دوشنبه تعطیل هستند. بسیاری از جاذبه های گردشگری از جمله موزه ها و بناهای تاریخی نیز در روزهای دوشنبه تعطیل هستند.

مقرون به صرفه ترین زمان سفر به دهلی

اگر در پی آن هستید تا در سفر خود به دهلی در هزینه ها صرفه جویی کنید، بهتر است در خارج از اوج فصل گردشگری یعنی از ماه آوریل تا ژوئن به این شهر سفر کنید که شامل ویزای توریستی الکترونیکی با تخفیف می گردد. با این حال، باید آب وهوای گرم را تحمل کنید.

چه زمانی برای سفر به دهلی بهتر است؟

برترین زمان سفر به دهلی از اکتبر تا مارس است که ماه های خشک و خنک تر سال محسوب می شوند. هر چند در این موقع از سال، آلودگی شدید هوا می تواند نگران نماینده باشد.

چند روز برای بازدید از دهلی ضروری است؟

حداقل سه روز کامل برای اینکه بتوانید مکان های تاریخی، بازارها، رستوران ها، پارک ها و خیابان های سرزنده شهر دهلی را بازدید کنید، احتیاج است.

سردترین ماه در دهلی کدام است؟

ژانویه در دهلی به عنوان سردترین ماه شناخته می گردد و میانگین دمای آن نیز 21 درجه سانتیگراد است.

منبع: فوت و فن / tripsavvy

به "برترین زمان سفر به دهلی هندوستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین زمان سفر به دهلی هندوستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید