بناهای تاریخی شاخص کرمانشاه آسیب ندیده است

به گزارش وبلاگ سایه، مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: با اقدامات پیشگیرانه و تدابیر لازم بناهای تاریخی شاخص کرمانشاه در بارندگی های شدید اخیر دچار خسارت نشدند.

بناهای تاریخی شاخص کرمانشاه آسیب ندیده است

به گزارش وبلاگ سایه به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، امید قادری اظهار داشتت: از آنجا که از وقوع سیل مطلع و از جریانش مطلع بودیم کوشش کردیم که میزان خسارت به آثار تاریخی را کاهش دهیم.

او ادامه داد: کلیه کارکنان میراث فرهنگی در سراسر استان به صورت آماده باش درآمده، به خصوص یگان حفاظت سازمان نیز تمام کوشش خود را به کار گرفت تا میزان خسارت و تخریب را کاهش دهد.

وی به خسارت حدود 12 میلیارد تومانی به زیرساخت های گردشگری در این استان اشاره نمود و اضافه نمود: بخش زیادی از خسات ها مربوط به زیر ساخت های گردشگری و راستا های دسترسی به سراب ها و تفرجگاههای طبیعی بوده است.

قادری ادامه داد: به بعضی از آثار تاریخی این استان نیز خسارت های جزئی وارد شده که بیشتر به دلیل نفوذ رطوبت و فرو ریختگی سقف بوده که با ایجاد آرامش جوی مرمت خواهند شد.

مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با تأکید بر اینکه پل تاریخی کوچه با وجود آنکه در مرکز سیل قرار داشت اما آسیب جدی ندید، ادامه داد: کوشش کردیم تا آثار باستانی استان آسیب کمتری ببیند و پل تاریخی چهر با اینکه در مرکز سیل بیستون قرار داشت، تخریب جدی ندید اما با این حال صدماتی را در این بناها شاهد بودیم که به دلیل رطوبت ایجاد شده بود؛ به همین دلیل برای استحکام بخشی باید تعمیرات اساسی بر روی آن انجام گردد.

وی با اشاره به این که باید پیش بینی های لازم برای بناهای تاریخی انجام گردد، توضیح داد: سازه های قدیمی به دلیل ماهیت و مصالحی که استفاده شده در معرض خطر هستند و باید تدابیر لازم برای استحکام آن ها و کاهش خسارت های ناشی از آن انجام گردد.

منبع: میراث آریا

به "بناهای تاریخی شاخص کرمانشاه آسیب ندیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بناهای تاریخی شاخص کرمانشاه آسیب ندیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید