برگزیدگان اولین مسابقه ملی میکروگلایدر معرفی و تقدیر شدند

به گزارش وبلاگ سایه، نخستین مسابقه ملی میکروگلایدر به همت انجمن علمی دانشجویی مهندسی مکانیک دانشگاه الزهرا در دوبخش دانشجویی و دانش آموزی برگزار گردید.

برگزیدگان اولین مسابقه ملی میکروگلایدر معرفی و تقدیر شدند

به گزارش وبلاگ سایه، نخستین مسابقه ملی میکروگلایدر با رقابت 36 تیم دانشجویی و دانش آموزی در دو بخش علمی و عملی با آیین نامه معین برگزار گردید؛ در این رویداد شرکت کنندگان پرنده ساخت خود را به پرواز در آوردند و از نظر علمی از آن دفاع کردند و ایده های خود را به صورت مصاحبه شفاهی و مستندسازی کتبی ارائه کردند.

این مسابقه با همکاری کارگروه بال های پرواز، معاونت فرهنگی و اجتماعی، معاونت پژوهش وفناوری و دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه الزهرا، اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی مهندسی مکانیک و انجمن هوافضای ایران برگزار گردید.

هدف از برگزاری این مسابقه آشنایی دانشجویان و دانش آموزان با مباحث اولیه هوافضا، ساخت و عملکرد سیستم های هواپیمایی در مقیاس کوچک و قابل دسترسی تر بود، طراحی و ساخت یک میکروگلایدر می تواند چالش عملی مناسبی برای دانشجویان رشته مکانیک، هوا فضا و سایر گرایش های زیر گروه مکانیک باشد، همچنین طراحی و ساخت یک میکروگلایدر با علومی همچون سیالات، سازه، کنترل و … درگیر است و انواع تکنیک های ساخت و اسمبل کردن را پوشش می دهد، به همین دلیل از بار آموزشی بالایی برای دانشجویان و دانش آموزان برخوردار است.

علت انتخاب لیگ میکروگلایدر به جای لیگ نرمال گلایدر خلاقیت محور بودن، پرداخت علمی بیشتر به علت سادگی اعضا و کوچکتر بودن ابعاد پرنده، مطابقت بیشتر با آیین نامه مسابقات جهانی، بار آموزشی بیشتر با هزینه کمتر و فرا گیرتر بودن از جهت سادگی تکنیک های ساخت و برندسازی بوده است.

در این رقابت تنگاتنگ 6 تیم برتر (3 مقام دانشجویی و3 مقام دانش آموزی) هربخش بطور جداگانه به ترتیب مبالغ دوازده میلیون ریال، هفت میلیون ریال و پنج میلیون ریال را به همراه تقدیرنامه دریافت کردند.

اسامی برگزیدگان دانشجویی مسابقه ملی میکروگلایدر

مقام اول تیم علوم و تحقیقات تهران (نوید نجفیان و پارسا کیا دلیری)

مقام دوم تیم ایلامیان از ایلام (حمید جعفری، الناز امیر خانلو و مهسا عزیزی)

مقام سوم لاوا از دانشگاه خواجه نصیر (سید یاسر هاشمی، عرفان حسنی و حسین زارعی)

اسامی برگزیدگان دانش آموزی مسابقه ملی میکروگلایدر

مقام اول تیم آدلا (علی مارتین و امری حسین انصاری)

مقام دوم باشگاه پژوهش 2 از کرج (امیر علی حسامی، سجاد فیاضی و نگار رمضانی)

مقام سوم تیم آسو از ایلام (اوین دادوند و پارمین کهزادی)

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برگزیدگان اولین مسابقه ملی میکروگلایدر معرفی و تقدیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزیدگان اولین مسابقه ملی میکروگلایدر معرفی و تقدیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید