اعلام تقویم کاری ایام نوروزی موزه ها و اماکن تاریخی فرهنگی

به گزارش وبلاگ سایه، اداره کل موزه های کشور با صدور بخشنامه ای تقویم کاری ایام نوروزی موزه ها و اماکن فرهنگی- تاریخی زیرمجموعه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را گفت.

اعلام تقویم کاری ایام نوروزی موزه ها و اماکن تاریخی فرهنگی

مدیر کل موزه ها و اموال منقول تاریخی کشور گفت که بر اساس بخشنامه صادر شده از سوی اداره کل موزه های ایران، 29 اسفندماه جاری تمامی موزه ها و اماکن وابسته فعال در روز یکشنبه اول فرودین ماه سال 1395 از ساعت 12 آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان خواهند بود.

محمد رضا کارگر افزود که ساعت کار موزه ها از ساعت 9 تا 19 مشخص شده و افزایش ساعات کاری کاخ موزه ها، موزه ها و اماکن تاریخی فرهنگی که ظرفیت بازدید بیشتری دارند در اختیار مدیران کل استانی، مدیران کاخ موزه های تهران و موزه ملی است.

به گفته وی نرخ ورودی موزه ها و اماکن تاریخی فرهنگی زیرمجموعه سازمان میراث فرهنگی تغییری نداشته و تمامی بازدیدهای نیم بها و رایگان در ایام یاد شده لغو می شود.

موزه ها و اماکن تاریخی روز 13 فروردین باز خواهند بود و مدیران مجموعه هایی که دارای فضای سبزند می بایست از برگزاری مراسم سنتی روز سیزدهم در محوطه های یاد شده جلوگیری کنند..

به موجب این بخشنامه موزه ها و اماکن تاریخی فرهنگی باید نسبت به نصب تابلو نرخ ورودی در محل مناسب و در معرض دید بازدیدکنندگان و همچنین نصب تابلو راهنمای ورودی در مجموعه هایی که دارای چند موزه یا بنای تاریخی هستند اقدام کنند.

الصاق کارت شناسایی تمامی پرسنل، ایجاد و راه اندازی باجه های بلیت فروشی در نقاط مختلف شهرهای پربازدید، خودداری از بکارگیری نیروهای غیرمتخصص در امر راهنمایی بازدیدکنندگان، تعبیه کیوسک های اطلاع رسانی در محل ورودی مجموعه ها، برگزاری نمایشگاه های مرتبط و ..... از دیگر بندهای مطرح شده در این بخشنامه است.

منبع: کجارو / ایرنا

به "اعلام تقویم کاری ایام نوروزی موزه ها و اماکن تاریخی فرهنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام تقویم کاری ایام نوروزی موزه ها و اماکن تاریخی فرهنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید