اردو با بقیه تفریح ها تفاوت دارد

به گزارش وبلاگ سایه، بعد از گذشت چهار هفته، از کلاس های تابستانی کسالت بارِ مدرسه حسابی خسته شدم. تنها چیزی که می توانست حال من و بقیه بچه ها را سر جایش بیاورد، یک تعطیلی درست و حسابی بود؛ یک اردو...

اردو با بقیه تفریح ها تفاوت دارد

اردو با بقیه تفریح ها تفاوت دارد. همراهی با دوستان، دلیل این تفاوت است؛ آن هم در طبیعت زیبای کلکچال. کلکچال مکانی زیبا، دنج و افسانه ای است و در بعضی افسانه ها، خانه دیو سپید شاهنامه در کلکچال بوده است.

بعد از یک ساعت نشستن در اتوبوس و ردشدن از سر و صدا و دود و دم و شلوغی اتوبان های تهران، به جایی رسیدیم که باید پیاده روی را شروع می کردیم. بعد از چند دقیقه پیاده روی همگانی در سراشیبی تند خیابان امیدوار به پارک جمشیدیه رسیدیم.

پارک جمشیدیه در صبح زود روز چهارشنبه آرام خفته بود. گنجشک ها با جیک جیک های خود او را آرام آرام بیدار می کردند. سنگ فرش جمشیدیه خیلی زود جای خودش را به جهت خاکی ابتدای کوه داد. در همان ابتدای کوه پیمایی رودخانه به استقبالمان آمد. سنگ و چوب و برگ و آب و خاک در کنار هم تابلوی نفیسی را کشیده بودند. گروه سرود طبیعت در آن صبح نسبتاً خنک تابستانی اجرا داشت؛ سنگ و آب گیتار و قدم هایمان با خاک دف می زدند و شاخ و برگ ها با باد ویولن می نواختند. دو طرف راه خاکی درخت های جوان و سال خورده سر به فلک کشیده بودند.

بعد از چهار ساعت پیاده روی دوباره جهت سنگ فرش شد. در ابتدای جهت سنگ فرش سرچشمه جوی کوچکی را پیدا کردیم، آبی زلال که با لوله از دل کوه بیرون می آمد. پله های کوتاه ما را به جایی هدایت می کردند که نمی دانستیم چه در انتظارمان است. بالأخره رسیدیم؛ مکانی آرام و دنج با باغچه پر گل و زیبا. نزدیک دره ای که به تهران منتهی می شد، هشت نفر آرام گرفته بودند، با سنگی رویش حک شده بود شهید گمنام.

بعد از خواندن نماز و خوردن ناهار وقت رفتن بود. سعی کردیم برخلاف خیلی ها زباله هایمان را در طبیعت جا نگذاریم و این کار را هم کردیم. به دل تهران برگشتیم با امید این که کلکچال همین طور باقی بماند. شاید در آینده ای نزدیک کلکچال تنها جای ممکن برای زندگی باشد.

عکس و متن: نوید صالحی، 16ساله از تهران

منبع: همشهری آنلاین

به "اردو با بقیه تفریح ها تفاوت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردو با بقیه تفریح ها تفاوت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید