شروع به کار نشست گروه 24 به ریاست رئیس کل بانک مرکزی ایران

به گزارش وبلاگ سایه، خبرنگاران: نشست گروه 24 به ریاست عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در حال برگزاری است.

شروع به کار نشست گروه 24 به ریاست رئیس کل بانک مرکزی ایران

به گزارش وبلاگ سایه آنالیز شرایط اقتصاد جهانی، یاری به فرایند بهبود اقتصادی کشورهای در حال توسعه پس از پاندمی کرونا و ارتقای همکاری بین اعضا از موضوعات اصلی نشست امروز گروه 24 است که به صورت مجازی در حال برگزاری است.

جلسه روسای بانک های مرکزی و وزرای اقتصادی گروه 24 در راستای سلسله جلسات جانبی اجلاس بهاره صندوق بین المللی پول به ریاست عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی و با حضور روسای صندوق بین المللی پول و بانک جهانی امروز به صورت مجازی برگزار شده است.بانک های مرکزی کشورهای گروه 24 در آستانه نشست بهاره صندوق بین المللی پول رایزنی می نمایند تا در این اجلاس روی سه مطالبه هماهنگ شوند.

وبلاگ سایه پیش از این در گزارشی درباره این نشست نوشته بود: گروه 24 به منظور ایجاد هماهنگی و پیشبرد مواضع کشورهای درحال توسعه در قلمروهای پولی و توسعه اقتصادی در اواخر سال 1971 ایجاد شد.کشور های آرژانتین، برزیل، کلمبیا، اکوادور، گواتمالا، هائیتی، مکزیک، پرو، ترینیداد و توباگو، ونزوئلا، چین، هند، ایران، لبنان، پاکستان، فیلیپین، سریلانکا، سوریه، الجزایر، ساحل عاج، کنگو، مصر، اتیوپی، گابن، غنا، کنیا، مراکش، نیجریه و آفریقای جنوبی اعضای گروه 24 را تشکیل می دهند.

از جمله محورهای اصلی طرح شده برای بیانیه اجلاس می توان به چگونگی حمایت سازمان های بین المللی مانند صندوق بین المللی پول و بانک جهانی از اقتصاد کشورهای در حال توسعه، افزایش حجم تسهیلات دهی سازمان های بین المللی به کشورهای در حال توسعه و در نظر دریافت نرخ های بهره پایین برای این تسهیلات و تنفس به وام های قبلی اشاره نمود.

لازم به ذکر است گروه 24 به منظور ایجاد هماهنگی و پیشبرد مواضع کشورهای درحال توسعه در قلمروهای پولی و توسعه اقتصادی در سال 1971 ایجاد شد، هدف اصلی این گروه تضمین منافع کشورهای عضو به وسیله هماهنگی سیاست های اقتصادی و پولی در مجامع بین المللی است.

یکی از مهمترین فعالیت های گروه 24 توسعه مشارکت کشورهای درحال توسعه در تصمیم گیری های صندوق بین المللی پول و بانک جهانی است.

منبع: اقتصادنیوز

به "شروع به کار نشست گروه 24 به ریاست رئیس کل بانک مرکزی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع به کار نشست گروه 24 به ریاست رئیس کل بانک مرکزی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید