6 منطقه در ایران که داستان های عجیب و غریب دارند

به گزارش وبلاگ سایه، ایران کشور افسانه هاست و منطقه ها عجیب و غریبی زیادی در آن وجود دارد که افسانه های خوفناکی درباره شان گفته می گردد. منطقه های وهم آلود و پررمز و راز که افسانه ها ما را از سفر کردن به آنها برحذر می دارند، اگرچه به واسطه همین افسانه ها و داستان ها بسیاری از این منطقه ها حالا به جاذبه ای توریستی تبدیل شده اند. با خبرنگاران تریپ همراه شوید تا سفری به عجیب ترین منطقه ها ایران داشته باشیم.

6 منطقه در ایران که داستان های عجیب و غریب دارند

آنچه در این مطلب خواهید خواند:

  • تالاب ارواح
  • گورستان جن ها
  • کویر مرگ
  • جنگل جیغ
  • کال جنی
  • دره ستارگان

تالاب ارواح

12 کیلومتر نرسیده به نوشهر، در شمال روستای چلندر و در منطقه ملا کلا، در میان جنگلی با درختان انبوه تالاب ممرز یا ارواح قرار گرفته، یکی از ترسناک ترین نقاط ایران. آنچه باعث وهم آلود شدن این دریاچه شده درختان خشک و مرده و مه ای است که بیشتر اوقات سطح دریاچه را پوشانده.

حالا چرا به این دریاچه، تالاب ارواح می گویند؟ اینجا منطقه ای بکر است که به ندرت صدایی در آن شنیده می شود اما گاهی طنین صدای یک پرنده یا شغال یا شکستن یک شاخه درخت هم کافی است که ترس و وحشت به جان آدم بیفتد. انگار که خودتان بازیگر فیلمی ترسناک باشید و سر از جنگلی سحرآمیز دربیاورید. این تالاب به ثبت ملی رسیده است.

راستا دسترسی: برای رسیدن به این تالاب ابتدا باید در کیلومتر 12 نور به نوشهر پس از جاده ونوش، وارد جاده فرعی روستای چلندر و صلاح الدین کلای سفلی شد و بعد از عبور از روستا به محیط بانی رسید. بعد جاده شمالی را به طول 10 کیلومتر ادامه داد و از آنجا راه جاده فرعی را در پیش گرفت.

گورستان جن ها

در جنوب شرقی ترین نقطه ایران یعنی در شهر چابهار و روستای تیس، روستایی 2300 ساله واقع شده است که به گورستان عجیب و غریبش شهره است. در این قبرستان برخلاف سایر قبرستان ها به ندرت کسی بر سر مزار مرده هایش حاضر می شود و همین سکوت نیز ترس اینجا را دوچندان نموده.

سنگ قبرهای بزرگ و قبرهای گود اینجا باعث شده بلوچ ها بگویند در این گورها آدمیزادی دفن نشده است. عده ای می گویند این گورها متعلق به جن هاست. آنها معتقدند جن ها شب که می رسد بر سر گور از دست رفتگان شان حاضر و به مویه و مرثیه سرایی مشغول می شوند. عده دیگری نیز معتقند آنهایی که گورها را کنده اند می خواستند مردگانشان را از گزند جانوران حفظ نمایند. بنابراین قبرها را اینطور می نمایدند که به آنها احترام گذاشته باشند.

راستا دسترسی: پس از رسیدن به چابهار باید راه جنوب آن را درپیش گرفت تا به روستای تیس رسید.

عجیب ترین روستاهای ایران کدامند؟

کویر مرگ

مثلث برمودای ایران، کویر مرگ ایران و ترسناک ترین و اسرارآمیزترین نقطه ایران، همه عناوینی ست که به ریگ جن داده شده. این منطقه که مثل مثلث برمودای مکزیک معروف است که هر موجود زنده ای را در خود فرو می برد، در جنوب غربی و غرب دشت کویر و حوالی سمنان واقع شده است.

محلی ها معتقدند ارواح پلید و شیاطین در این سرزمین که پر از باتلاق های نمک و تپه های شنی است، حکومت می نمایند. آنها معتقدند هر که پا به ریگ جن می گذارد بلعیده می شود و دیگر برنمی شود. این درحالیست که در سال های اخیر گروه های بسیاری به این منطقه رفته و سالم برگشته اند.

راستا دسترسی: برترین راستا رسیدن به این منطقه، جاده سنگفرش ملک آباد در شهر گرمسار است که در بخش شمال شرق پارک ملی کویر واقع شده است.

جنگل جیغ

در منطقه طرقبه مشهد جنگلی مرموز قرار گرفته که شب ها درختانش جیغ می زنند. اینجا روستای سربرج یکی از توابع بخش طرقبه مشهد است که صداهای عجیب و غریب جنگل آن، سالانه گردشگران زیادی را راهی اش می نماید. این صداها موقع شب شنیده می شود و تا صبح ادامه دارد.

بعضی این صداها را ناشی از وجود ملخ ها و جیرجیرک هایی می دانند که شب ها به داخل درختان پناه می برند، محلی ها به این جیرجیرک ها کز می گویند. بعضی دیگر نیز این صداها را ناشی از آب چشمه ای می دانند که در این منطقه جاری است. عده ای نیز این جنگل را نفرین شده و محل سکونت اجنه می دانند. آنها می گویند شیاطین و روح های نفرین شده شب ها در این روستا پرسه می زنند و این صداها مربوط به آنهاست.

راستا دسترسی: در بلوار معلم شهر مشهد باید به سمت طرقبه پیش رفت. از طرقبه تا جنگل جیغ 45 دقیقه راه است.

کال جنی

حتما نام کال جنی را شنیده اید، دره ای شگفت انگیز در دل بیابان داغ طبس. کال جنی منطقه ایست وسیع که از دوره ساسانیان و در پی عبور آب و سیلاب ها ایجاد شده است.

کال جنی که به معنی دره جن هاست به علت داشتن دیواره ها و تونل های متفاوت در بین مردم قدیم منطقه ای جن زده و ترسناک به حساب می آمده. و داستان های متفاوتی در وصف آن گفته می شود. حتی بعضی می گفتند که نباید به تنهایی به این دره سفر کرد چراکه بازگشتی درکار نیست. ولی این روزها کی گوشش به این حرف ها بدهکار است؟

راستا دسترسی: این دره پر رمز و راز در شمال غربی طبس در نزدیکی ازمیغان واقع شده. و به وسیله جاده بشروبه به طبس می توان با دنبال کردن تابلوها خود را به اینجا رساند.

راهنمای سفر به میمند کرمان

دره ستارگان

در ساحل جنوبی قشم به روستای برکه خلف می رسید و با رفتن به راه خاکی شمال این روستا، منطقه ای وسیع جلوی رویتان قرار می گیرد که پر است از کوه های تو در تو و رسوبی.

گذشت زمان و باد و طوفان از این منطقه، ستون ها، دالان ها و حفره های تو در تویی ساخته است.و همینکه از بین دالان های تو در توی آن عبور کنید آسمان آبی بالای سرتان خودنمایی می نماید. و اگر باد هم بیاید همه چیز تکمیل می شود تا فضایی وهم آلود را به وجود آورد. محلی ها به این دره، دره ستاره افتاده می گویند و معتقدند حدود دو میلیون سال پیش، ستاره اى از آسمان افتاده. و سنگ و خاک و ماسه ها را به شکل های عجیبی درآورده است.

راستا دسترسی: در ساحل جنوبی قشم به روستای برکه خلف می رسید و با رفتن به راه خاکی شمال این روستا، منطقه ای وسیع جلوی رویتان قرار می گیرد.

آیا تا به حال به کالیفرنیای ایران رفته اید؟

منبع: اسنپ تریپ

به "6 منطقه در ایران که داستان های عجیب و غریب دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 منطقه در ایران که داستان های عجیب و غریب دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید