3 مورد از هیجان انگیزترین تله کابین های ایران را بشناسید

به گزارش وبلاگ سایه، علاقه ای به تماشای زیبایی های طبیعت در ارتفاع بالا دارید؟ لذت و هیجان تله کابین سواری را دوست دارید؟ معروف ترین و برترین تله کابین های ایران را می شناسید؟ این سرگرمی هیجان انگیز و لذت بخش را از دست ندهید.

3 مورد از هیجان انگیزترین تله کابین های ایران را بشناسید

معروف ترین تله کابین های ایران

اگر اهل سفر و سرگرمی و ورزش های هیجان انگیز هستید، قطعا تله کابین سواری کرده اید یا حداقل از تله کابین سواری نیز استقبال می کنید. تماشای زیبایی های طبیعت از ارتفاع یا حتی گاهی از بالای ابرها می تواند لذتی وصف ناپذیر باشد که برای عده زیادی از مردم محبوب و دوست داشتنی است. در این بین تله کابین های ایران جایگاه خاصی در میان معروف ترین تله کابین های دنیا دارند؛ چراکه در مناطقی نصب شده اند که از زیبایی های بی مثالی برخوردارند. چند نمونه از معروف ترین تله کابین های ایران را در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد.

تله کابین نمک آبرود

استان مازندران همواره یکی از استان های جهانگرد پذیر کشور بوده است که با طبیعت شگفت انگیز خود همه را به وجد می آورد. علاوه بر زیبایی های طبیعی مسئولین این استان با نصب بزرگ ترین تله کابین شمال در شهر نمک آبرود، اقدام به جذب گردشگران ماجراجوی بیشتری به مازندران کرده اند.

در میان تله کابین های ایران، بلندترین آنها همین تله کابین نمک آبرود است که در ارتفاع 2100 متری از سطح زمین واقع شده است. خط اول آن دارای 42 کابین چهارنفره که برای رسیدن به بالای قله پانزده دقیقه زمان احتیاج دارد. ارتفاع خط دوم با 32 کابین شش نفره 1700 متر است.

تله کابین رامسر

یکی دیگر از معروف ترین تله کابین های ایران تله کابین رامسر است. منظره ها و چشم اندازهای بی نظیری که می توان از جنگل و دریا در مسیر تله کابین رامسر دید، حیرت انگیز هستند. شرکت دوپل مایر در سال 1387 ساخت این تله کابین را تحت نام بزرگ ترین تله کابین ایران در دو کیلومتر آغاز کرد. دوازده دقیقه زمان احتیاج است که کابین ها این دو کیلومتر را طی نمایند. این تله کابین دارای دو ایستگاه است که گردشگران می توانند به واسطه آن ها از ایستگاه بام سبز تا بالای کوه ایمیلی بروند.

تله کابین میکامال کیش

تله کابین میکامال کیش عنوان هیجان انگیزترین تله کابین های ایران را بر دوش می کشد. این تله کابین که به وسیله شرکت سوییسی BMF ساخته شده است، سه کیلومتر طول دارد. این تله کابین با وصل کردن مرکز خرید میکامال به اسکله سرگرمیی کیش یکی از متفاوت ترین چشم اندازهای جزیره کیش را در مقابل چشم گردشگران نمایان می نماید. هجده دقیقه زمان احتیاج است که کابین های این تله کابین از دکل های سی متری بالا بروند. برای سوارشدن در یکی از هیجان انگیزترین تله کابین های ایران کافی است خود به طبقه چهارم مرکز خرید میکامال کیش برسانید و در آنجا به وسیله بیست کابین معمولی با ظرفیت هشت نفر یا دو کابین ویژه با ظرفیت چهار نفر به مقصد مورد نظرتان برسید.

منبع: پیام دلتا

به "3 مورد از هیجان انگیزترین تله کابین های ایران را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 مورد از هیجان انگیزترین تله کابین های ایران را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید