یک جفت شمعدان فلزی در سعدآباد بازسازی شد

به گزارش وبلاگ سایه، حفاظت و بازسازی یک جفت شمعدان فلزی موزه ای موجود در مخزن موزه هنرهای زیبای کاخ سعدآباد به سرانجام رسید.

یک جفت شمعدان فلزی در سعدآباد بازسازی شد

دو شمعدان فلزی به شکل پیکره زن با شمعدان هایی بر روی سرشان که به وسیله ارنست رانکولت مجسمه ساز فرانسوی از آلیاژ فلز و به ارتفاع 80 سانتی متر ساخته شده است و در موزه هنرهای زیبای کاخ سعدآباد نگهداری می شد، بازسازی شدند.

مجسمه ها بر روی سطح سنگ با ابعاد 8*9 سانتی متر بر روی پایه ای از ترکیب سنگ و فلز با نقوش گیاهی و اسطوره ای حیوانی قرار دارند و روکش طلایی ساختار فلزی و سنگ های رگه ای سبز و کرم از ویژگی های رنگی دو اثر مذکور محسوب می شوند و ساخت اثر به صورت ریخته گری و پیکره ها تو خالی ولی در بخش پاها تو پر است.

آسیب های آثار مذکور شامل خوردگی، آلودگی های دوده و چربی و آثار به جا مانده از شمع ها، از بین رفتن و ساییدگی روکش طلایی، شکستگی، سوراخ شدگی، شکستگی پایه سنگی، کمبود در بخش فلزی و سنگی به علت شکستگی است.

عملیات حفاظت و بازسازی اجرا شده بر روی این آثار شامل پاک سازی مکانیکی و مواد، وصالی به روش جوشکاری، وصالی قطعات سنگی، بازسازی بخش کمبود سنگی، بازسازی بخش کمبود فلزی، موزون سازی، استحکام بخشی و غیره است.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر

به "یک جفت شمعدان فلزی در سعدآباد بازسازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک جفت شمعدان فلزی در سعدآباد بازسازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید