گلکسی واچ 4؛ ساعتی هوشمند با قابلیت ابزار های پزشکی مدرن!

به گزارش وبلاگ سایه، ساعت های هوشمند اکنون به بسیاری از ویژگی های سلامتی مجهز شده اند. با این حال، هنوز نمی توان آن ها را به عنوان جایگزین کاملی برای ابزار های پزشکی نظارت بر سلامتی دانست.

گلکسی واچ 4؛ ساعتی هوشمند با قابلیت ابزار های پزشکی مدرن!

به گزارش وبلاگ سایه، مدتی است که ساعت های هوشمند شروع به ارائه حسگر هایی مانند SpO2 کرده اند. اما هنوز هیچ ساعت هوشمندی نتوانسته با سنسور SpO2 خود به جایگزین مطمئنی برای ابزار های پزشکی تبدیل شود.

آخرین گزارش نشان می دهد که گلکسی واچ 4 می تواند به ابزاری مفید برای اهداف پزشکی تبدیل شود. در مطالعه ای که اخیرا از طریق مرکز پزشکی سامسونگ و سامسونگ الکترونیکس اجرا شده و در مجله علمی بنیاد ملی خواب (NSF) به چاپ رسیده است، با آزمایش 97 بزرگسال مبتلا به اختلالات خواب به این نتیجه رسیدند که گلکسی واچ 4 به طور بالقوه می تواند به غلبه بر هزینه های بالای مربوط به ابزار های سنتی که برای میزان گیری استفاده می شود، کمک کند.

گلکسی واچ 4 مجهز به یک ماژول پالس اکسیمتر بازتابی است که هنگام استفاده از ساعت با پوست انسان مرتبط می شود. سنسور SpO2 دارای هشت فتودیود است که نور منعکس شده را حس کرده و با فرکانس نمونه برداری 25 هرتز سیگنال های PPG را دریافت می کند. محققان دریافتند که اطلاعات دریافت شده از طریق ساعت هوشمند سامسونگ با دستگاه های پزشکی سنتی برابری می کند. آن ها ثابت کردند که گلکسی واچ 4 می توان میزان اشباع اکسیژن خون را در خواب به طور دقیق میزان گیری کند. این قابلیت به کاهش هزینه های پزشکی بیماران کمک خواهد کرد.

آپنه یا وقفه تنفسی خواب، یک اختلال شایع در خواب است که تقریبا 38 که درصد بزرگسالان از آن رنج می برند. این شرکت همچنین در حال توسعه یک ساعت هوشمند تازه مجهز به سنسور دمای بدن است. تازه بودن این فناوری باعث می شود که نتوان به این زودی به عنوان یک دستگاه نظارتی روی آن حساب کرد.

منبع: wccftech

منبع: فرارو

به "گلکسی واچ 4؛ ساعتی هوشمند با قابلیت ابزار های پزشکی مدرن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلکسی واچ 4؛ ساعتی هوشمند با قابلیت ابزار های پزشکی مدرن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید