گلزار: برای نظرسنجی آهنگ منتشر نمی کنم

به گزارش وبلاگ سایه، وب سایت موسیقی ما: محمدرضا گلزار که چندی پیش قطعه دلم شکست را منتشر کرد و از اعلام برنامه کنسرت هایش در عید فطر اطلاع داد، همزمان با انتشار قطعه جدیدش توضیحات بیشتری در این باره ارائه داد. این چهره سرشناس سینما که فعالیت هنری اش را با موسیقی شروع نموده بود، میخواهد به شکل جدی حضور در عرصه موسیقی را ادامه دهد. با گلزار که قرار است روز یکشنبه (10 جولای) برای شرکت در مراسم فرش قرمز فیلم مادر قلب اتمی به لندن سفر کند، به بهانه انتشار قطعه جدیدش گپ زدیم.

گلزار: برای نظرسنجی آهنگ منتشر نمی کنم

برگزاری تور کنسرت هایت در چه مرحله ای قرار داد و از چه زمانی شروع می گردد؟

طبق برنامه ریزی هایی که صورت گرفته، اولین کنسرتِ این تور را در نیمه دوم شهریورماه و در کیش برگزار می کنیم. اگر بنا باشد که زودتر از این زمان، اجرایی برگزار گردد اطلاع رسانی خواهیم کرد. در حال حاضر مشغول برگزاری تمرین ها هستیم و گروه آماده است. فکر می کنم در جلسۀ بعدی تمرین، گروه برای اجرای تمامی آهنگ ها در کنسرت آمادگی کامل پیدا کند.

به نظرت تعداد قطعات برای اجرا کافی است؟

من تا کنون 8 قطعه منتشر نموده ام و دو قطعه دیگر هم به زودی منتشر خواهم کرد و تعداد قطعات به حد نصاب خواهد رسید. علاوه بر این، چند سورپزاریز جالب برای کنسرت داریم. من حرف های زیادی برای روی استیج دارم.

در این اجرا هم مانند کنسرت های قبلی ریزار ساز خواهی زد؟

بله، حتماً گیتار خواهم زد و درباره سازهای دیگر هم باید تصمیم بگیریم.

تو با موسیقی حضور در عرصه هنر را تجربه کردی. اما این روزها به عنوان یک سوپراستار سینما شناخته می شوی و حضورت در موسیقی ممکن است واکنش هایی در پی داشته باشد. مانند دیگر همکاران سینمایی ات.

من از سال 77 با گروه آریان کار می کردم و سال 79 اولین کنسرت هایمان را در کیش و قشم برگزار کردیم. تا سال 84 در تمامی اجراهای آریان حضور داشتم و این یک تجربه موسیقاییِ جدی محسوب می گردد. کنسرت های ریزار هم بخش دیگری از فعالیت موسیقایی من بود که اولین اجرای مازیار فلاحی و اولین تجربه اجرا در تهران برای بابک جهانبخش و همین طور امیر طبری و سهراب پاکزاد در قالب کنسرت گروه ریزار در اریکه ایرانیان رخ داد. اما چند سالی فعالیت زیادی در این زمینه نداشتم و به همین دلیل برخی ها تجربیات موسیقایی من را به یاد نمی آورند. برخی ها هم دوست ندارند که به یاد بیاورند! در نتیجه این تصور که من از سینما وارد موسیقی شدم قطعاً اشتباه است. به هر حال ما با جدیت قصد داریم کنسرت متفاوتی نسبت بقیه اجرا کنیم تا رضایت مخاطبین جلب گردد.

انتشار قطعات جدیدت هم واکنش های مختلفی به دنبال داشته است.

این نظرات روی این که من بیشتر کوشش کنم تأثیر زیادی دارد. اما اصولاً من برای نظرسنجی آهنگ منتشر نمی کنم. بلکه این کار را برای هوادارانم و کسانی که به من لطف دارند انجام می دهم. به هر حال شاید من خوانندۀ حرفه ای نباشم اما کوشش می کنم از پس کار برآیم. گروهی که جمع نموده ایم از افراد حرفه ای تشکیل شده و به یاری حامد برادران که رهبری این گروه را بر عهده دارد، کوشش می کنیم اتفاقات خوبی رقم بزنیم. محدویت هایی هم وجود دارد و با در نظر دریافت همه این ها کار را پیش می بریم. فکر می کنم در چند قطعۀ اخیر تعیین است که کوشش من مضاعف شده و مطمئنم قطعه بهت عادت کردم با استقبال خوبی روبرو خواهد شد.

نسبت به انتقادهایی که می گردد چه نظری داری؟

نظرات و نقدهای غیرمغرضانه را می پذیرم. اما این که می گویند چرا بازیگرها هم خواننده می شوند منطقی نیست. ضمن این که موسیقی چیزی است که دوستش دارم و همواره با من بوده است. با گروه آریان شروع کردم و حالا می خواهم بار دیگر با جدیت روی آن وقت بگذارم و اجرای متفاوتی به مردم ارائه کنم.

کنسرت گروه ریزار در تهران چه زمانی برگزار خواهد شد؟

زمان دقیقی برای کنسرت تهران تعیین نشده و هنوز تصمیم قطعی درباره آن نگرفته ایم. اما به احتمال زیاد کنسرت تهران بعد از ماه های محرم و صفر برگزار خواهد شد و تا آن موقع اجرای گروه ریزار به پختگی بیشتری خواهد رسید.

و این بار قرار است بدون وقفه کارهای موسیقایی ات را دنبال کنی. درست است؟

یکی از دلایل وقفه ای که در برگزاری اجراهای ریزار افتاد، تکمیل کردن کنداکتور برنامه با آهنگ های جدید بود، وگرنه تا کنون اجراهای مختلفی برگزار می کردیم. البته چند اجرا در شهرستان ها داشته ایم.

آیا ضمن انتشار تک آهگ ها، قصد انتشار آلبوم هم داری؟

بله. برای انتشار آلبوم هم برنامه ریزی هایی شده . تنها می توانم بگویم که قطعاً سال جاری به بازار خواهد آمد.

از پروژه سلام بمبئی چه خبر؟

سلام بمبئی پروژه مشترک سینمای ایران و هندوستان است که بیش از 100 نفر از عوامل آن هندی بودند و حدود 28 نفر هم از ایران در آن حضور داشتند. این فیلم 25 مهرماه اکران خواهد شد. 2800 سینما در هندوستان، 20 سینما در کانادا و همچنین سینماهایی در امارات و کشورهای اسکاندیناوی همزمان با سینماهای ایران این فیلم را اکران خواهند کرد.

منبع: برترین ها

به "گلزار: برای نظرسنجی آهنگ منتشر نمی کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلزار: برای نظرسنجی آهنگ منتشر نمی کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید