هکرها هاردهای وسترن دیجیتال را از راه دور خالی کردند

به گزارش وبلاگ سایه، در پی انتشار گزارش های متعددی در خصوص خالی شدن محتوای هاردهای وسترن دیجیتال در نقاط مختلف دنیا، حالا معین شده این کار به وسیله هکرها صورت گرفته است.

هکرها هاردهای وسترن دیجیتال را از راه دور خالی کردند

هاردهای اکسترنال وسترن دیجیتال موسوم به مای بوک لایو در نقاط مختلف دنیا خالی شده اند و کاربران آنها با حضور در شبکه های اجتماعی نسبت به این موضوع اعتراض نموده اند.

بعد از گذشت مدت زمانی شرکت وسترن دیجیتال با صدور اطلاعیه ای این رویداد را ناشی از وجود یک آسیب پذیری در هاردهای اکسترنال یادشده دانسته است. اما آنالیز های مستقل مؤسسه امنیتی سنسیس نشان می دهد که هکرها با بهره گیری از یک حفره امنیتی در هاردهای مای بوک لایو توانسته اند آنها را از راه دور خالی نموده و داده های ذخیره شده بر روی این هاردها را پاک نمایند.

هکرها با سوءاستفاده از آسیب پذیری مذکور کلمات عبور این هاردها را بازتنظیم نموده و تغییر داده اند و سپس توانسته اند اطلاعات آنها را پاک نمایند. آسیب پذیری که مورد سو استفاده قرار گرفته CVE-2021-35941 نام دارد و از این طریق بدافزاری بر روی هاردهای یادشده نصب شده که موجب می گردد علاوه بر پاک شدن داده ها، آنها به بخشی از شبکه های بوت نت مخرب برای خرابکاری در فضای مجازی هم مبدل شوند.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "هکرها هاردهای وسترن دیجیتال را از راه دور خالی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هکرها هاردهای وسترن دیجیتال را از راه دور خالی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید