مهلت 20 روزه ثبت احوال به شهروندان برای اعلام آخرین تغییر نشانی

به گزارش وبلاگ سایه، سازمان ثبت احوال کشور بیان کرد: تمامی دستگاه ها برای ارائه خدمات به شهروندان موظفند آخرین نشانی افراد را از پایگاه نشانی سازمان ثبت احوال استعلام نمایند.

مهلت 20 روزه ثبت احوال به شهروندان برای اعلام آخرین تغییر نشانی

به گزارش باشگاه وبلاگ سایه، بسیاری از خدمات دولتی و نهاد ها براساس آدرس ثبت شده در سامانه ثبت احوال ارائه می گردد و بنابراین چنانچه شهروندان در آدرس و نشانی محل سکونت شان تغییری حاصل شد بر اساس قانون حتما این مساله را اعلام نمایند.

شهروندان برای ثبت آدرس و نشانی تازه محل سکونت شان احتیاج نیست که به سازمان ثبت احوال مراجعه نمایند، چرا که این کار به وسیله مراجعه به درگاه اینترنتی سازمان ثبت احوال و ورود به سامانه اعلام تغییر نشانی ممکن است.

بسیاری از خدمات مانند استعلام بانک های عامل، راه و شهرسازی، پلیس هدایت و رانندگی و پست و بعلاوه خدمات بسیاری از دستگاه ها و ادارات دولتی به وسیله نشانی ثبت شده در ثبت احوال به متقاضیان ارائه می گردد و وبنابراین آدرس باید به روز و مطابق با محل سکونت فعلی شهروندان باشد.

بعلاوه ثبت آدرس محل سکونت شهروندان در سامانه ثبت احوال مبنای بسیاری از برنامه ریزی ها و سیاست گذاری های مسوولان و دستگاه های اجرایی برای آموزش، بهداشت، اندازه مهاجرت پذیری و مهاجرت فرستی، اشتغال و بیکاری، آمار مختلف مالی و ابعاد امنیتی است که با تجزیه و تحلیل داده های آن تصمیم گیری را برای مسوولان تسهیل می نماید.

دستگاه ها موظفند آخرین استعلام نشانی افراد برای ارائه خدمات را از سازمان ثبت احول استعلام نمایند

سازمان ثبت احوال کشور گفت: براساس تصویب پیشنهاد سازمان ثبت احوال کشور در خصوص پایگاه نشانی قانونی در قانون بودجه سال 1402، دستگاه ها موظفند آخرین استعلام نشانی افراد برای ارائه خدمات را از سازمان ثبت احول استعلام و دریافت نمایند، بنابراین برای جلوگیری از هر گونه اختلال در خدمات شهروندان باید آخرین نشانی خود را ظرف مدت 20 روز به سازمان ثبت احوال کشور اعلام نمایند.

تغییر نشانی خود را اعلام کنید

با توجه به قانون الزام تخصیص شماره ملی و کد پستی و آیین نامه مربوط به آن که مصوبه جلسه یازدهم شورای اجرایی فناوری اطلاعات و نیز ماده 63 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت است تمامی افرادی که آدرس محل سکونتشان تغییر می نماید باید به سایت ثبت احوال به نشانی www.sabteahval.ir یا به وسیله سامانه سهیم به نشانی sahim.sabteahval.ir مراجعه و مراحل مربوط به تغییر نشانی خود را از این طریق انجام دهند تا از هرگونه مشکل احتمالی در ارائه خدمات به آن ها جلوگیری گردد.

سازمان ثبت احوال کشور متولی مدیریت نشانی اشخاص حقیقی و ارائه آمار و گزارش های جابه جایی و مهاجرت مبتنی بر اطلاعات پایگاه نشانی ایرانیان است و با توجه به آثار مهم ثبت نشانی در سامانه سازمان ثبت احوال کشور کوشش شده شرایط تسریع و تسهیل این امر برای شهروندان فراهم گردد.

به "مهلت 20 روزه ثبت احوال به شهروندان برای اعلام آخرین تغییر نشانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت 20 روزه ثبت احوال به شهروندان برای اعلام آخرین تغییر نشانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید