سرقت سکه های طلای تاریخی

به گزارش وبلاگ سایه، سارقان پس از ایجاد اختلال منطقه ای در تلفن و اینترنت، مجموعه ای از سکه های طلای سلت ها (از قبایل هندواروپایی جنگ جوی چادرنشین ساکن در اروپای مرکزی) را،از موزه ای در آلمان ربودند.

سرقت سکه های طلای تاریخی

کارکنان موزه شهر مانشینگ، روز سه شنبه دریافتند که یکی از محفظه های نمایشی موزه شکسته شده است و مجموعه ای شامل 450 سکه به سرقت رفته است.

بازرسان هنوز جزئیات بیشتری درباره این سرقت گزارش نداده اند، اما مقام های این شهر از وقوع اختلال در خطوط تلفنی و اینترنتی در زمان سرقت خبر داده اند.

شهردار شهر مانشینگ گفت: سارقان در تمام بخش های مانشینگ اختلال ایجاد نموده بودند. موزه در شرایط کلی از امنیت بالایی برخوردار است، اما تمام راه های ارتباطی با پلیس بسته شده بود.

این مجموعه سکه های طلا در موزه سلتی و رومی شهر مانشینگ نگهداری می شد که در سال 1999 به وسیله باستان شناسان کشف شده بود. قدمت این مجموعه سکه ها به قرن سوم پیش از میلاد باز می شود و چندین میلیون یورو ارزش دارد.

سرقت این سکه ها، جدیدترین مورد از مجموعه سرقت های قابل توجه از موزه های آلمان به شمار می آید.

پیش از این، دومین سکه طلای بزرگ دنیا از موزه معتبر بوده شهر برلین در سال 2017 ربوده شده بود.

در سال 2019 نیز گروهی از سارقان 21 جواهر و چندین شئ ارزشمند را از موزه طاق سبز کاخ سلطنتی درسدن ربوده بودند. پلیس معتقد است یک باند در سرقت این جواهرات نقش داشته است. هنوز هیچ ردی از جواهرات مسروقه از جمله یک شمشیر با قبضه ای از جنس الماس پیدا نشده است.

کارشناسان بیمه معتقدند اشیائی که از موزه طاق سبز ربوده شده است در مجموع 113.8 میلیون یورو ارزش دارد. رسانه های آلمان نیز آن سرقت را به عنوان بزرگ ترین سرقت هنری در تاریخ مدرن یاد می نمایند.

منبع: گردشبان

به "سرقت سکه های طلای تاریخی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت سکه های طلای تاریخی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید