راهکارهایی برای رفع کردن گرفتگی گوش هنگام پرواز

به گزارش وبلاگ سایه، در شرایط معمول فشار هوای درون و بیرون گوش ها مشابه است، اما هنگامی که هواپیما در آغاز پرواز اوج می گیرد یا هنگامی کاهش ارتفاع برای فرود آمدن را آغاز می نماید، تغییر سریع ارتفاع باعث تغییر فشار هوای درون کابین هواپیما می گردد.

راهکارهایی برای رفع کردن گرفتگی گوش هنگام پرواز

در این شرایط ممکن است فشار یا گرفتگی آزارنده ای را در گوش هایتان حس کنید. بعضی افراد صدای تق درون گوش شان می شنوند و احساس دردی گذرا می نمایند.

پس از ثابت شدن ارتفاع هواپیما یا فرود آمدن آن با یکسان شدن فشار درون و بیرون گوش این گرفتگی رفع می گردد.

برای رفع کردن گرفتگی گوش در حین پرواز به این توصیه ها عمل کنید:

در حین اوج گرفتن و فرود هواپیما بیدار بمانید تا متوجه تغییرات احتمالی درگوش هایتان بشوید و بهتر بتوانید واکنش نشان دهید.

هنگامی که ناراحتی در گوش تان آغاز می گردد، خمیازه بکشید و اب دهانتان را ببلعید. این کار به باز نگه داشتن شیپورهای استاش، لوله های باریکی که گوش میانی را به پشت بینی مربوط می نمایند، یاری می نماید. هر چه این لوله ها بیشتر باز شوند، بهتر می تواند فشار درون و بیرون گوش را یکسان نمایند. اگر نوزادی به همراه دارید، در زمان فرود هواپیما به او شیر یا مایع دیگری بدهید یا پستانک در دهانش بگذارید.

در حین پرواز به خصوص در هنگام بلند شدن و فرود هواپیما آدامس بجوید تا به برابر شدن فشار در گوش هایتان یاری کنید.

به آرامی درون یک دستمال کاغذی فین کنید.

در حالیکه دهانتان را بسته اید و مجاری بینی تان را با دست گرفته اید، هوا را به درون بینی تان بدمید. این کار باعث جریان یافتن هوا به درون شیپورهای استاش و متعادل شدن فشار می گردد.

اگر سرما خورده اید یا آلرژی دارید، حدود یک ساعت پیش از زمان پرواز هواپیما، از خانه خارج شوید، و یک داروی ضد احتقان یا گرفتگی بینی مانند سودوافدرین مصرف کنید.

از گوش گیر بهره ببرید.

منبع: گردشبان

به "راهکارهایی برای رفع کردن گرفتگی گوش هنگام پرواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکارهایی برای رفع کردن گرفتگی گوش هنگام پرواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید