جزیره ژاپنی سلاح های شیمیایی، در تصرف خرگوش ها

به گزارش وبلاگ سایه، اوکونوشیما جزیره ای واقع در ژاپن است که خرگوش های دوست داشتنی آن جذابیت زیادی برای گردشگران دارند. با این حال گذشته تاریکی که این جزیره دارد شاید در تصور بازدیدکنندگان آن قرار نگیرد. در طول جنگ جهانی دوم، این جزیره به عنوان موزه گازهای سمی شناخته شد. چرا که مقری برای تولید سلاح های شیمیایی بود.

جزیره ژاپنی سلاح های شیمیایی، در تصرف خرگوش ها

جزیره

جزیره اوکونوشیما در دریای اینلند (Inland) ژاپن بوده و در 80 کیلومتری هیروشیما قرار گرفته است. این جزیره به علت فاصله با منطقه ها مسکونی به عنوان محلی برای تحیقیقات شیمیایی انتخاب شده است.

تحقیقات نظامی

پس از انتخاب این جزیره، به عنوان منطقه ای برای آزمایش سلاح های شیمیایی، نام آن از نقشه ژاپن حذف شد تا محل انجام این برنامه ها مخفی باقی بماند. کارگران حاضر در این جزیره، در شرایط سختی کار می کردند و در معرض بیماری های ناشی از مواد سمی قرار داشتند.

موزه گازهای سمی

در سال 1988 بود که موزه گازهای سمی در این جزیره ساخته شد تا نقش ژاپن در جنگ جهانی را به مردم نشان دهد.

سلاح های شیمیایی

6000 تن گاز سمی، شامل گاز اشک آور و گاز خردل در این جزیره ساخته شد و در جنگ شیمیایی ژاپن علیه چین به کار گرفته شد.

خرگوش ها

امروز، این جزیره میزبان هزاران خرگوش وحشی است.

امکانات گردشگری

اوکونوشیما با داشتن امکاناتی چون اقامت گاه، زمین گلف و زمین های مخصوص کمپ پذیرای گردشگران است.

گردشگران

خرگوش های این جزیره رام بوده و رفتار محبت آمیز ای با انسان ها دارند. از این رو در بین گردشگران از محبوبیت خاصی برخوردار هستند و گردشگران برای تغذیه آن ها مواد غذایی خریداری می کنند.

حقوق خرگوش ها

افرادی که با کافه های گربه در ژاپن آشنایی دارند می توانند درک کنند که چرا این جزیره این قدر محبوب است. کافه های گربه مکان هایی هستند که برای سرگرمی گربه ها برپا شده اند که این نشان از فرهنگ حیوان دوستی در ژاپن دارد.

منشا خرگوش ها

متاسفانه، در ساخت سلاح های شیمیایی از خرگوش ها به عنوان نمونه های آزمایشی استفاده می شد. ضمن این که خرگوش های فعلی از نسل خرگوش های آن دوران هستند.

منبع: کجارو / allday.com

به "جزیره ژاپنی سلاح های شیمیایی، در تصرف خرگوش ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره ژاپنی سلاح های شیمیایی، در تصرف خرگوش ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید