ادیانی: آبخیزداری در مازندران به زیر سوال رفته است

به گزارش وبلاگ سایه، نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت: مازندران در شوک انتقال آب دریای خزر به سمنان بود که با سیل رو به رو شد.

ادیانی: آبخیزداری در مازندران به زیر سوال رفته است

به گزارش وبلاگ سایه، محمد دامادی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران مازندران در سالن اجتماعات استانداری این استان با اشاره به اینکه با بارش شدید باران و وقوع سیلاب بسیاری از انبارها و اراضی کشاورزی در این استان از بین رفته است، اظهار کرد: در این حادثه، دقیقا از همان نقطه ای که در گذشته آسیب دیدیم، متضرر شدیم.

وی توضیح داد: همانگونه که برای انتقال آب ردیف بودجه ای در نظر گرفتید، برای دو استان مازندران و گلستان نیز می توانستید اینکار را انجام دهید.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید به مازندران به صورت ویژه توجه گردد، اعلام نمود: اگر سد شهید رجایی نبود، نصف ساری با مشکل آبگرفتگی رو به رو می شد.

آبخیزداری در مازندران زیر سوال رفته است

سیدعلی ادیانی نماینده مردم قائمشهر، سیمرغ، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: بر اثر رانش و ریزش، بسیاری از پل ها و ابنیه ها تخریب شد.

وی با تاکید بر اینکه شمال کشور به یک ردیف اختصاصی احتیاج دارد، توضیح داد: دستگاه قضایی در برخورد با متخلفان محکم برخورد نمی کند و آبخیزداری در مازندران به زیر سوال رفته است، جنگل ها و مراتع را به یغما برده اند و حریم رودخانه ها رعایت نشده است.

علی محمد شاعری نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه این سیل پاسخ بی مهری های اجرا شده بر طبیعت مازندران است، گفت: باید به ازای هر چاه تخریبی، هر راس دام و اراضی تخریبی خسارت پرداخت گردد.

50 درصد مردم بابل آب شرب ندارند

احتیاجآذری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان اینکه پس از وقوع سیلاب، 50 درصد شهروندان بابلی آب شرب ندارند، اظهار کرد: پس از وقوع سیل، تصفیه خانه ها از مدار خارج شده اند.

با 10 میلیارد تومان هزینه جلوی خسارت گرفته می شد

ولی الله نانواکناری نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: در شهرستان بابلسر، 64 میلیارد تومان خسارت برآورد شده است این در حالی است که می توانستیم با 10 میلیارد تومان جلوی خسارت را بگیریم.

وی با اشاره به اینکه هنوز پس از 8 سال جلوی بحران در کشور گرفته نشده است، توضیح داد: وعده های پرداخت خسارت از سال قبل همچنان روی زمین است.

وعده هایتان از سال گذشته هنوز محقق نشده است

سیدعلی اصغر یوسف نژاد نماینده مردم ساری و میاندورود نیز در این جلسه، اظهار کرد: بلایای طبیعی در مازندران افزایش یافته است، آبگیرها در حال تخریب هستند و برای این امر به یاری بلاعوض دولت احتیاجمندیم.

وی با اشاره به اینکه یاری های بلاعوض و تسهیلات کم بهره اقدام خوبی در جبران خسارت است، گفت: به مردم وعده ندهید که وعده هایتان از سال گذشته هنوز محقق نشده است.

عبدالله رضیان نماینده مردم قائمشهر، سیمرغ، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: باید در این زمینه آسیب شناسی جدی صورت بگیرد و یاری بلاعوض از 2 به 5 میلیون تومان افزایش یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ادیانی: آبخیزداری در مازندران به زیر سوال رفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادیانی: آبخیزداری در مازندران به زیر سوال رفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید